Share

Bouchard umilita din nou. Dupa Dulgheru, este randul Andreei Mitu sa faca spectacol. Cititi aici despre un meci istoric.

Andreea Mitu (23 de ani, locul 104 WTA a invins-o pe Eugenie Bouchard (21 de ani, locul 7 WTA) in trei seturi - 4-6, 6-4, 6-1

Setul 3

1-6!!!!

1-5: Andreea isi face din nou serviciul. Este intr-un moment incredibil, atat de aproape de o victorie istorica, la primul ei meci in Fed Cup

1-4: Sportiva reuseste un break la zero

1-3: Mitu o domina serios pe Bouchard. Victoria pare atat de aproape

1-2: Bouchard isi face cu mari emotii serviciul

0-2: Mitu continua seria extraordinara cu al patrulea game consecutiv

0-1: Andreea Mitu incepe si setul decisiv cu un break

Setul 2

4-6: Andreea inchide setul dupa cel mai lung game al partidei, in care a revenit de la 0-40, a salvat cinci mingi de break, a facut doua duble greseli si a servit doi asi

4-5: Andreea este aproape de setul decisiv. A reusit breakul si va servi pentru 1-1

4-4: Mitu isi castiga serviciul la zero, intr-un game in care a servit si primul as al meciului

4-3: Canadianca isi face din nou serviciul

3-3: Andreea restabileste egalitatea si mentine presiunea pe Bouchard. Sportiva noastra conduce detasat la capitolul mingi castigatoare: 13-8

3-2: Bouchard reuseste al treilea game consecutiv, unul destul de lung, cu trei egalitati

2-2: Canadianca revine in set

1-2: Bouchard isi face pentru prima oara serviciul in acest set

0-2: Jucatoarea noastra isi consolideaza break-ul, castigand la 15 pe propriul serviciu

0-1: Mitu incepe excelent setul secund, cu un break la 15 pe serviciul canadiencei

Setul 1

6-4: Bouchard revine de la 15-40 si reuseste breakul care ii aduce primul set. Este primul set castigat de canadianca in ultimele 5 meciuri

5-4: Bouchard revine la conducere, iar Alexandra va servi pentru a ramane in set

4-4: Andreea isi continua seria foarte buna si restabileste egalitatea

4-3: Mitu face imediat re-breakul si revine in meci. Sportiva noastra a fructificat abia a treia sansa

4-2: Bouchard reușește primul break al meciului

3-2: Eugenie își câștigă cu greu serviciul, după ce Mitu a avut două mingi de break

2-2: Sportiva noastră câștigă la 0 pe propriul serviciu

2-1: Canadianca revine la conducere, intr-un game in care Mitu a inceput sa-i puna probleme pe serviciu

1-1: Andreea isi face si ea serviciul, chiar daca a avut ceva emotii (VIDEO mai jos)

1-0: Bouchard isi face lejer primul serviciu, la zero (VIDEO mai jos)

Ora 20:12 - A inceput meciul, cu Bouchard la serviciu

Ora 20:00 - Cele doua jucatoare au intrat pe teren

--------------------------

UPDATE Irina Begu nu a putut trece peste problemele fizice suferite în timpul partidei de ieri, astfel că va fi înlocuită de Andreea Mitu pentru această partidă.

Scorul înaintea acestui meci e 1-1. Begu a fost învinsă de Abanda, scor 4-6, 7-5, 6-4, iar Alexandra Dulgheru a câștigat cu Bouchard, 6-4, 6-4.

----------------------------

Celelalte meciuri programate azi:

Francoise Abanda (locul 260) - Alexandra Dulgheru (locul 69)

Gabriela Dabrowski /Sharon Fischmann - Andreea Mitu/Raluca Olaru

Învingătoarea dintre România și Canada va evolua în 2016 în cea mai înaltă divizie a competiţiei, iar învinsa va juca în Grupa Mondială II.