Share
loading...

Recomandarea Telenet: Din 17 iunie, Cupa Confederatiilor, LIVE la TVR

TVR 2 şi TVR HD transmit în exclusivitate, între 17 iunie – 2 iulie, toate partidele competiţiei

În fiecare an care precede Campionatul Mondial de fotbal se organizează, în aceeaşi ţară gazdă, Cupa Confederaţiilor - ca un ultim test de verificare. În 2017, ajunsă la cea de-a zecea ediţie, Cupa Confederaţiilor se va desfăşura în Rusia, în intervalul 17 iunie – 2 iulie.

În afară de ţara gazdă (Rusia), la competiţie participă cele mai bune echipe ale sezonului: deţinătoarea Cupei Mondiale (Germania - câştigătorea Campionatului Mondial de Fotbal din 2014), împreună cu învingătoarele celor şase campionate ale confederaţiilor: UEFA (Portugalia- câştigătorea Campionatului European de Fotbal din 2016), CONMEBOL (Chile - câştigătorea Copa América 2015), AFC (Australia- câştigătorea Cupei Asiei AFC 2015), CAF (Camerun- câştigătorea Cupei Africii pe Naţiuni 2017), CONCACAF (Mexic - campioana CONCACAF Gold Cup 2015) şi OFC (Noua Zeelandă - câştigătorea Cupei Oceaniei pe Naţiuni 2016). Pentru prima dată Portugalia, Chile şi Rusia participă la Cupa Confederaţiilor, în timp ce Brazilia (cu trei trofee la activ) este marea absentă.

Chiar dacă este un turneu amical, echipele luptă pentru premiile în bani: 5 mil. dolari pentru câştigătoare, 4,5 mil. pentru echipa finalistă, 3,5 mil. pentru ocupanta locului trei, 3 mil. pentru echipa de pe locul 4, şi câte 2 mil. dolari pentru reprezentativele eliminate în faza grupelor.

Televiziunea Română va transmite în direct şi exclusivitate la TVR 2 şi TVR HD toate meciurile de la Cupa Confederaţiilor de pe cele patru stadioane care vor găzdui meciurile: Zenit Arena (Sankt Petersburg), Kazan Arena (Kazan), Otkrytiye Arena (Moscova) şi Fisht Olympic Stadium (Soci) – după următorul program:

Sâmbătă, 17 iunie
17.50 - Rusia- Noua Zeelandă - transmisiune directă de la Sankt Petersburg

Duminică, 18 iunie
17.50 - Portugalia-Mexic – transmisiune directă de la Kazan
20.50 - Camerun-Chile – transmisiune directă de la Moscova

Luni, 19 iunie
17.50 - Australia-Germania – transmisiune directă de la Soci

Miercuri, 21 iunie
17.50 Rusia-Portugalia – transmisiune directă de la Moscova
20.50 Mexic- Noua Zeelandă – transmisiune directă de la Sankt Petersburg

Joi, 22 iunie
17.50 - Camerun-Australia – transmisiune directă de la Sankt Petersburg
20.50 - Germania-Chile – transmisiune directă de la Kazan

Sâmbătă, 24 iunie
17.50 - Mexic-Rusia – transmisiune directă de la Kazan
21.00 - Noua Zeelandă-Portugalia înregistrarea partidei desfăşurate la ora 17.50 în Sankt Petersburg

Duminică, 25 iunie
17.50 – Germania- Camerun – transmisiune directă de la Soci
21.00 - Chile- Australia înregistrarea partidei desfăşurate la ora 17.50 la Moscova

Miercuri, 28 iunie
21.00 Semifinala 1 - – transmisiune directă de la Kazan

Joi, 29 iunie
21.00 Semifinala 2 – transmisiune directă de la Soci

Duminică, 2 iulie
15.00 - Finala1
21.00 -Finala 2

Meciurile vor fi comentate de Marian Olaianos, Emil Hossu-Longin, Dragoş Bocanaciu şi Bogdan Tomulică.

Sursa: tvr.ro



Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 comentarii:

Trimiteți un comentariu

loading...