UPDATE. Florin Mergea si Horia Tecau au trecut cu 6-3, 7-5 de dublul american Johnson şi Sock, calificandu-se in finala.
Ehipa de spada a Romaniei, compusa din Simona Gherman, Ana Maria Popescu si Simona Pop a dispus de selectionata Rusiei formata din Tatiana Logunova, Violetta Kolobova si Lyubov Shutova reusind sa se califice in finala competitiei olimpice. Scorul dupa cele 9 asalturi a fost de 45 la 31 in favoara "tricolorelor".
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgyo6upoAiuHHxSidB9ZY3jbOq7hEViaGAJF3kpFkWauSTtlYXiNviSIclNptNyiiua_BdXJZFeN_nkC_9gGfSrPTdp_udxGnYtHxFZSL392-sya1qnWJXDXJLXUIsJ9tnH1br_bKl-ZA/s320/spada.png)
Romania obtine asadar PRIMA MEDALIE LA JOCURILE OLIMPICE, culoarea acesteia urmand a fi stabilita dupa finala pe care Simona Gherman, Ana Maria Popescu si Simona Pop o vor disputa cu reprezentantele Chinei.
0 comentarii:
Trimiteți un comentariu