Share
loading...

Programul transmisiunilor TVR de la JO Rio 2016, ziua 11

Sportivii români participanţi la Jocurile Olimpice de la Rio de Janeiro, Brazilia, vor fi implicaţi în concursurile de lupte, atletism şi gimnastică artistică, în cadrul programului de marţi, 16 august, anunţat de către organizatori.

TVR 1

15.30-18.40: Atletism (comentează Monica Bucur), transmisiune directă

16.00 – Lupte, cu participare România: Alin Alexuc Ciuraru si Ion Iulian Panait (comentează Octavian Pescaru), transmisiune directă

TVR 1 LIVE

20.00–22.50: Gimnastică, proba pe aparate – paralele masculin, sol feminin, bara masculin + ceremonii (comentează Alina Alexoi), transmisiuni directe

23.00–01.00: Handbal feminin: Suedia-Norvegia, sferturi de finala (comentează Dragos Cojocaru) / Box (comentează Narcis Şelaru), transmisiuni directe alternative

01.00–2.30: Haltere, inclusiv ceremonie medalii (comentează Octavian Pescaru), transmisiune directă

02.30–04.30: Handbal feminin: Rusia-Angola, sfert de finala (comentează Dragoş Cojocaru), transmisiune directă



TVR 2

15.00-16.40: Canoe (comentează Sorin Hobana), transmisiune directă

16.00-18.00: Handbal: Brazilia - Olanda – feminin, sferturi (comentează Cristian Mîndru), transmisiune directă

17.00-20.00: Tenis de masă, echipe, feminin (comentează Dragoș Cojocaru), transmisiune directă

19.30-21.30: Handbal: Spania - Franța, feminin, sferturi (comentează Cristian Mîndru), transmisiune directă

TVR 2 LIVE

22.00-01.00: Lupte – posibila participare România, în functie de calificarile din timpul zilei (comentează Octavian Pescaru)

00.00-02.00: Volei: Rusia – Suedia, sferturi (comentează Costinel Stan), transmisiune directă

02.15-04.50: Atletism (comentează Dragos Bocanaciu), transmisiune directă



TVR 3

16.00 – 18.00: Volei: Coreea-Olanda, feminin, sferturi (comentează Mihaela Şelaru), transmisiune directă

18.00 - 20.15: Hochei pe iarbă: Argentina-Germania, masculin, semifinala (comentează Vlad Bucurescu), transmisiune directă

20.00-21.10: Înot, sincron, medalii (comentează Monica Bucur), transmisiune directă

21.10-22.30: Polo, sferturi, masculin (comentază Narcis Şelaru), transmisiune directă

22.30-23.50: Polo, masculin: Australia–Grecia (comentează Narcis Şelaru), transmisiune directă

TVR 3 LIVE

23.50-00.30: Ciclism pistă, medalii (comentează Dan Simion), transmisiune directă

01.30-04.45: Tenis de masă, feminin, echipe – în jur de 04.30 – finala pe echipe, pentru aur (comentează Vlad Bucurescu), transmisiune directă

04.15-06.15: Volei: Brazilia-China, feminin, sferturi (comentează Costinel Stan), transmisiune directă


TVR HD

15.30-17:00: Atletism şi lupte (comentează Vlad Bucurescu), transmisiune directă, simultan TVR 1

17:00-18.10: Polo (masculin), sferturi 1 (comentează Mihaela Şelaru), transmisiune directă

18.20-19.50: Polo (masculin), sferturi 2 (comentează Mihaela Şelaru), transmisiune directă

19.50-22.03: Volei feminin: Japonia-SUA, sferturi (comentează Mihaela Şelaru), transmisiune directă

22.00-22.50: Volei pe plajă, semifinală, masculin sau feminin (comentează Mihaela Şelaru), transmisiune directă

23.00–23.50: Volei pe plajă, semifinală, masculin sau feminin (comentează Costinel Stan), transmisiune directă

TVR HD LIVE

00.00–01.00: Handbal feminin: Suedia-Norvegia, sferturi de finală (comentează Dragoş Cojocaru) / Box (comentează Narcis Şelaru), transmisiune directă, simulcast TVR 1

01.00–2.30: Haltere, inclusiv ceremonie medalii (comentează Octavian Pescaru), transmisiune directă, simulcast TVR 1

02.30–04.30: Handbal feminin: Rusia-Angola, sfert (comentează Dragoş Cojocaru), transmisiune directă, simulcast TVR 1

04.15-06.30: Volei feminin: Brazilia-China, sfert 4 (comentează Dragoş Cojocaru), transmisiune directă, simulcast TVR 3



Sursa: TVR




Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 comentarii:

Trimiteți un comentariu

loading...